Предвыборная программа Всеукраинское Аграрное Объединение «Заступ»

Предвыборная программа Всеукраинское Аграрное Объединение «Заступ»

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА

ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТЇЇ

«ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ «ЗАСТУП»

ПРОГРАМА «ЗА  РІДНУ  ЗЕМЛЮ»!

Родюча українська земля – неоціненне національне багатство, основа економічного зростання країни та добробуту громадян. Кожну десяту гривню національного продукту дає агропродовольчий комплекс. Галузь забезпечує третину вітчизняного експорту. Аграрний потенціал України безмежний!

Розвиток села є головним національним інтересом. Проте підтримка українського аграрія досі не стала пріоритетом для парламентських партій. Прийшов час політичної сили з розгорненою платформою аграрних реформ. У Верховній Раді України має з’явитися партія, яка стане на захист інтересів українського хлібороба. «ЗАСТУП» є  такою партією!

Партія об’єднує  всіх, хто живе і працює на землі,  хто задіяв свій розум і трудові руки в аграрному виробництві. Ми  команда патріотичних ініціативних громадян, які знають як підняти українське село і аграрне виробництво!

Наші політичні орієнтири

«ЗАСТУП» — за національну єдність. Права  громадян є рівними незалежно від їхнього етнічного походження, регіону проживання чи конфесійної приналежності. Нехай лунають усі мови, а державною буде одна – українська!

«ЗАСТУП» — за державний суверенітет та територіальну цілісність України.  Ми хочемо миру, але визнаємо право держави  боронити свою територію всіма доступними засобами. Українська земля є недоторканою!

«ЗАСТУП» за європейський вибір України, але входження до об’єднаної Європи має відбуватися на вигідних умовах. Український аграрій не на словах, а на ділі має відчути переваги європейської інтеграції!

«ЗАСТУП» — за децентралізацію влади. Самоврядні громади мають стати справжніми господарями  із високим рівнем повноважень та бюджетних ресурсів. Сільські громади не ходитимуть з протягнутою рукою, а самі вирішуватимуть проблеми села!

«ЗАСТУП» — за демократію, суспільний діалог та підконтрольність влади, проти авторитаризму і диктату. Порядок у державі тримається не на «сильній руці», а на суспільній злагоді!

 Стратегічні пріоритети партії

Земельна платформа

«ЗАСТУП» переконаний – земля хлібороба не може продаватися як звичайний товар. Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення має діяти доки не буде надійних гарантії для сільського трударя та його прав на землю.  Український селянин має працювати на власній землі!

Партія виступає за: невідкладне ухвалення Закону України “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”; удосконалення порядку  продажу права оренди земельних ділянок;  виведення землекористування з тіньового обігу; протидію земельним оборудкам та корупції у сфері використання земельних угідь; рішучу дерегуляцію системи землекористування; ухвалення Державної цільової програми «Охорона родючості землі».

Маємо примножити багатство української землі для прийдешніх поколінь!

Прозора і прогнозована державна політика у сфері оподаткування аграрного виробництва

«ЗАСТУП» підтримує  заходи з реформування податкової системи, які перетворять її з конфіскаційної на стимулюючу.

Ми виступаємо за: збереження для сільгоспвиробників спеціальних режимів оподаткування; скорочення кількості податків та зборів, спрощення їх адміністрування; введення податкових канікул для фермерів-початківців; податкове заохочення оновлення основних фондів.

Оподаткування аграрного сектору має стимулювати його розвиток.

Сектор високих технологій – майбутнє аграрного виробництва

«ЗАСТУП» стверджує – майбутнє аграрного сектору пов’язане з розвитком найсучасніших наукових досліджень і високих технологій.

З метою інноваційного розвитку сільгоспвиробництва вважаємо необхідною державну політику модернізації технологій АПК, елементами якої є: запровадження сучасних ринкових механізмів інноваційного аграрного розвитку;  розвиток освіти, науки, сучасних аграрних технологій; державна підтримка органічного виробництва; залучення інвестицій у виробництво продукції з високою доданою вартістю; заохочення державою новітніх технологій енергозбереження в АПК.

Модернізоване агровиробництво – підґрунтя модернізації країни.

Пріоритетність розвитку малих і середніх господарств

4,6 млн. селянських господарств обробляють 16 млн. гектарів сільгоспугідь і виробляють половину сільськогосподарської продукції. Проте законодавчо вони не прирівняні до фермерських та сільськогосподарських підприємств. Це стало причиною багатьох економічних і соціальних проблем.

Для їх усунення «ЗАСТУП» наполягає на таких заходах: надання у законодавчому порядку усім селянським господарствам статусу індивідуальних чи сімейних фермерських господарств; ухвалення Закону України  «Про групи та об’єднання товаровиробників»; підтримка усіх форм сільської кооперації; надання фермерам  доступу до дешевих кредитних ресурсів; забезпечення стабільності  ринку сільгосппродукції; стимулювання самоорганізації малих і середніх фермерських господарств.

В Україні формується потужний середній клас аграрних виробників.

Регулювання внутрішнього ринку сільгосппродукції та нарощування експорту продовольства

Україна здатна забезпечити  власну продовольчу незалежність і водночас нарощувати експорт сільськогосподарської продукції.

Для цього необхідним є: забезпечення стабільності внутрішнього ринку сільгосппродукції; стимулювання біржової торгівлі; протидія монопольним змовам на ринках сільгосппродукції; створення мережі оптових ринків; розвиток транспортної інфраструктури; гармонізація законодавства України до законодавства ЄС у сфері безпечності та якості харчових продуктів; вдосконалення механізмів управління ризиками, практики страхування експорту аграрної продукції.

Україна годуватиме себе і стане годувальницею світу!

Розвиток українського села

Українське село є унікальним середовищем національного буття: тут мешкає третина Українського народу. Проте якість життя селян, темпи розвитку сільських територій є незадовільними. «ЗАСТУП» вважає безальтернативним інструментом управління розвитком сільських територій децентралізацію влади.

Для цього потрібно: здійснити конституційну та адміністративно-територіальну реформи; зробити головним принципом організації державної влади  – делегування владних повноважень на максимально близький до громадян рівень влади; розвивати місцеве самоврядування; ухвалити нову Державну цільову програму розвитку українського села;  запроваджувати політику  заохочення життя у селі; забезпечити надійний захист сільського довкілля, належну якість комунальних послуг для сільського населення; спрямовувати на розвиток культурно-освітньої інфраструктури до 25% місцевих бюджетів.

Модернізоване українське село стане комфортним місцем роботи та проживання селян.

Відбудова Донбасу

Стратегічним пріоритетом «ЗАСТУПу» є участь у відбудові Донбасу. Потрібні колективні зусилля аби відновити нормальні умови життя і праці наших співвітчизників на Луганщині та Донеччині, дати їм можливість відчути успішну перспективу українського Донбасу.

«ЗАСТУП» підтримуватиме ухвалення Державної цільової програми відбудови Донбасу, в тому числі, надання аграрним підприємствам грошової компенсації за втрату врожаю; пролонгацію кредитів; незастосування штрафних санкцій та пені по кредитних зобов’язаннях;  відміну перевірок з боку контролюючих та регулюючих органів.

Партія продовжуватиме власний благодійний проект «Затишна оселя» з надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО, забезпечення їх житлом, сприяння зайнятості у аграрному секторі.

Відродження Донбасу – найважливіша умова національної єдності, миру та суспільної злагоди.

Час пустих декларацій пройшов. Люди хочуть реальних змін на краще. Ми переконані, що наш план перетворень українського села та реформування АПК здатен дати гідну відповідь на цей запит.

В нас є все для перемоги! Разом нам треба брати ЗАСТУПА і прокладати  дорогу собі, своїм дітям і своїй НЕНЦІ-УКРАЇНІ!