Предвыборная программа Политической партии Всеукраинское объединение «Свобода»

Предвыборная программа Политической партии Всеукраинское объединение «Свобода»

Українська перемога

Програма докорінних перетворень

Як очистити владу і замінити прогнилу систему?

  1. Здійснити люстрацію – докорінне очищення влади. Усунути з усіх державних посад аґентуру КҐБ-ФСБ, високопосадовців комуністичного режиму, поплічників Януковича, сепаратистів та окупантів.
  2. Скасувати депутатську, суддівську та президентську недоторканність щодо кримінальних та економічних злочинів.
  3. Запровадити пропорційну систему виборів до парламенту за відкритими виборчими списками.
  4. Надати громадянам право відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів шляхом референдуму.
  5. Запровадити обрання: місцевих суддів – громадою, суддів апеляційних судів – з’їздом суддів місцевих судів, суддів Верховного Суду – з’їздом суддів України.
  6. Розпустити місцеві держадміністрації. Передати їхні повноваження виконкомам місцевих рад.
  7. Перебудувати і скоротити міліцію та інші правоохоронні органи за грузинським зразком.
  8. Перевіряти відповідність офіційних доходів держслужбовців та членів їхніх сімей – їхнім дійсним витратам і майновому стану.
  9. Встановити персональну матеріальну відповідальність чиновників та суддів за неправомірні рішення.
  10. Забезпечити рівний доступ усіх учасників виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо. Заборонити платну політичну рекламу в ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії.
  11. Зобов’язати усі ЗМІ інформувати громадян про всіх своoїх власників.

Як захистити Україну і здобути їй гідне місце у світі?

  1. Запровадити правовий режим воєнного стану на території, де тривають бойові дії.
  2. Забезпечити покриття воєнних видатків країни за рахунок оподаткування надприбутків олігархів.
  3. Встановити фінансування ЗСУ на рівні 5% від ВВП.
  4. Втілити нову концепцію обороноздатності держави. Розбудовувати високотехнічну професійну армію та масовий народний резерв ЗСУ за швейцарським зразком. Створювати загони територіальної оборони. Запровадити систему загального військового вишколу громадян.
  5. Забезпечити високі соціальні гарантії для учасників АТО. Надати їм пільги у навчанні, працевлаштуванні, бізнесі, сплаті комунальних послуг, безкоштовні земельні наділи.
  6. Реорганізувати військово-промисловий комплекс для першочергового оснащення Збройних Сил найновішим озброєнням. Заборонити будь-яку військово-технічну співпрацю з РФ.
  7. Здійснити необхідні кроки для вступу України в НАТО. Очистити військове командування та силові структури від агентури Москви, зрадників і корупціонерів.
  8. Визначити європейський україноцентризм стратегічним курсом Держави. Спрямувати зовнішньополітичні зусилля на побудову тісної політико-економічної співдружності з країнами Балто-Чорноморської осі.
  9. Вимагати від держав, які гарантували безпеку України (Будапештський меморандум 1994 р.), дієвого захисту. Укласти двосторонню угоду зі США про надання військово-технічної допомоги.
  10. Припинити дипломатичні відносини з Росією до часу припинення її агресії проти України та виплати компенсацій. Притягнути до міжнародної кримінальної відповідальності Путіна та його поплічників за тероризм та воєнні злочини.
  11. Встановити візовий режим з РФ та безвізовий – з ЄС.
  12. Позбавляти громадянства за сепаратизм, антиукраїнську діяльність та пропаганду.

Як подолати олігархію,  врятувати економіку і підняти рівень життя?

  1. Ухвалити закон про повернення капіталів з офшорів та ліквідувати схеми їх виведення з України.
  2. Ліквідувати приватні монополії та олігополії, частка яких перевищує 25% ринку.
  3. Заборонити приватизацію стратегічних підприємств і повернути у державну власність вже приватизовані. Повернути державі природні монополії та енергогенеруючі підприємствами.
  4. Повертати у державну власність підприємства, власники яких не виконують соціальних та інвестиційних зобов’язань.
  5. Втілити програму енергонезалежності України за принципом: «зменшення споживання, збільшення видобутку, диверсифікація джерел». Імпортувати не більше ніж 30% енергоносіїв з однієї країни-постачальника.
  6. Створити власний замкнутий ядерний цикл. Розвивати альтернативну енергетику.
  7. Впроваджувати енергоощадні технології. Зобов’язати споживачів перейти на контрольно-теплові прилади обліку використаних енергоносіїв.
  8. Ліквідувати прірву між багатими та бідними шляхом розвитку середнього класу, який становитиме не менше 60% населення.
  9. Спростити систему оподаткування і дозвільну систему для ведення бізнесу. Забезпечити пільгові кредити на відкриття малого бізнесу.
  10. Розвивати конкурентоспроможні галузі української економіки: сільське господарство, інформаційні технології, авіа-, судно-, машинобудування, енергетику, ВПК, космічну галузь.
  11. Заборонити торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати землю у довгострокове користування громадянам України із правом родинного успадкування.
  12. Обмежити законом відсотки за банківськими кредитами. Ввести кримінальну відповідальність за антисоціальну монетарну політику НБУ.
  13. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: «малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки».
  14. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб.
  15. Знизити ціни на товари першої необхідності коштом оподаткування розкоші.
  16. Скасувати пенсійну реформу Азарова-Януковича. Узалежнити пенсійний вік від середньої тривалості життя пенсіонера. Скасувати пенсійні привілеї. Розпочати перехід до накопичувальної пенсійної системи.
  17. Запровадити обов’язкове державне соціальне медичне страхування, яке включатиме базовий пакет медичної допомоги.
  18. Надавати пільгові кредити для молоді на здобуття вищої освіти. Забезпечити випускникам середніх спеціальних та вищих навчальних закладів перше робоче місце.

Як відкинути «рускій мір» і зберегти національну гідність?

  1. Утвердити українську мову в статусі єдиної державної (офіційної) на всій території України. Скасувати антиукраїнський закон Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики».
  2. Запровадити обов’язковий іспит з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади. Зобов’язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.
  3. Упорядкувати вживання української мови в ЗМІ та в кінопрокаті відповідно до кількості українців – не менше ніж 78% від друкованої площі та ефірного часу.
  4. Встановити податкові пільги на виготовлення і поширення україномовної культурної продукції: книговидання, кіновиробництво,  концертну діяльність тощо. Збільшити ввізне мито на відповідну іноземну продукцію.
  5. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, поширюють дезінформацію або здійснюють антиукраїнську пропаганду. Заборонити трансляцію телесеріалів і програм, в яких принижуються українці.
  6. Відновити право громадян на заповнення в Свідоцтві про народження та Паспорті громадянина України графи «національність».
  7. Завершити ліквідацію і заборонити використання принизливих для українців імперсько-большевицьких пам’ятників, символів, назв, свят.
  8. Заборонити комуністичну ідеологію, на рівні з нацистською, як людиноненависницьку. Заборонити діяльність Комуністичної партії, Партії регіонів та інших організацій, які ведуть антидержавну діяльність.
  9. Визнати вояків ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України. Оголосити 14 жовтня – день створення УПА – державним святом.

Так переможемо!

Слава Україні!