Предвыборная программа Партия Сергея Тигипко «Сильная Украина»

Предвыборная программа Партия Сергея Тигипко «Сильная Украина»

«Сильна Україна» – це загальнонаціональна українська партія. Наша платформа заснована на ідеях єдності країни, свободи підприємництва, економічного патріотизму, активної державної підтримки ключових галузей промисловості та ефективної соціальної політики.

Сьогодні, коли країна переживає найтяжчу кризу за всю історію Незалежності, ми йдемо на вибори з чіткими пріоритетами: домогтися міцного миру, відновити економіку країни і соціальні стандарти громадян України.

  1. МІЦНИЙ МИР І ЄДНІСТЬ КРАЇНИ

Мирний план

«Сильна Україна» домагатиметься реалізації послідовного і всеосяжного мирного плану, який забезпечить країні міцний і довгостроковий мир. План передбачає:

  1. Багатосторонні мирні переговори.
  2. Супровід мирного процесу з боку спеціального представника Генерального Секретаря ООН.
  3. Сильну переговорну позицію України, засновану на принципах незалежності, територіальної цілісності й суверенітету нашої країни.
  4. Проведення виборів до органів місцевого самоврядування на Донбасі під моніторингом міжнародних організацій.

Регіоналізація управління

Міцний мир в Україні неможливий без проведення регіоналізації управління.

Місцеві громади (на рівні міст і районів) під час реформи повинні отримати право:

  1. Розпоряджатися своїм майном і більшою частиною бюджетних коштів, що збираються на їхній території.
  2. Впливати на призначення керівників місцевих правоохоронних та контролюючих органів.

Регіональні (обласні) ради повинні отримати право:

  1. Обирати органи управління (виконавчий комітет та його голову).
  2. Ухвалювати рішення щодо покращення інвестиційного клімату.
  3. Регулювати ставки місцевих податків залежно від потреб регіону.

Зовнішня політика, національна безпека і оборона, право визначати межі держави мають бути винятковими повноваженнями центральної влади. Право визначати межі держави має належати тільки народу України, і будь-які рішення щодо цього можуть ухвалюватися тільки на загальнонаціональному референдумі.

Функції представників Президента в регіонах мають бути зведені до контролю над виконанням Законів України на цій території.

У гуманітарній сфері регіони повинні отримати правосамостійно визначати принципи мовної та культурної політики з урахуванням потреб усіх національностей.
Завдання Центру – підтримувати розвиток української культури, мови та історії для виховання нових поколінь у дусі громадянської єдності.

Професійна армія

Мирний розвиток України неможливий без сучасної професійної армії, яка здатна дати відсіч будь-якій зовнішній агресії. Військова реформа передбачає такі кроки:

  1.  Ухвалення нової воєнної доктрини, яка буде відображати сучасний стан загроз і ризиків для безпеки країни.
  2. Реформування структури і принципів фінансування Збройних Сил України. Пріоритети – висока зарплата і соціальний захист солдат і офіцерів, впровадження сучасних типів озброєнь.
  3. Створення нового мобілізаційного плану, що спирається, насамперед, на наявний кадровий резерв зі співробітників правоохоронних органів.
  1. ВІДРОДЖЕННЯ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ ПАТРІОТИЗМ  

«Сильна Україна» виступає за осмислену і ефективну промислову політику, що ґрунтується на економічному патріотизмі.

Економічний патріотизм

Держава повинна активно захищати і підтримувати розвиток вітчизняної промисловості. «Сильна Україна» пропонує пакет заходів з відновлення промисловості:

  1. Забезпечення державним замовленням підприємств вітчизняної промисловості, передусім – машинобудування, металургії, сільгосппереробки.
  2. Відновлення соціальних стандартів і зростання внутрішнього ринку.
  3. Захист внутрішніх товарних ринків шляхом їх тимчасового закриття на строк до 6 місяців.
  4. Переговори з міжнародними партнерами України про відкриття для наших підприємств ринків ЄС, США та інших країн, щоб компенсувати падіння російського ринку.
  5. Створення експортного агентства і компенсація ставок за кредитами експортерів – для стимулювання експорту товарів з високою доданою вартістю.
  6. Обмеження експорту сировини.
  7. Обмеження імпорту готової продукції, яка виробляється в Україні, за допомогою механізмів СОТ і нетарифних інструментів.
  8. Фінансово-кредитна підтримка державою закупівлі вітчизняними виробниками сучасного обладнання і технологій, зниження енерговитратності виробництва.
  9. Зниження мит на імпорт сировини та обладнання, аналоги якого не виробляються в Україні, зниження податкового тягаря для виробництв з високою доданою вартістю.

Боротьба з корупцією

«Сильна Україна» домагатиметься ухвалення плану невідкладних заходів для боротьби з корупцією, в рамках якого необхідно:

  1. Скоротити кількість контролюючих органів, їхні контрольні функції та кількість чиновників, які в них працюють.
  2. Вжити першочергових і щонайжорсткіших заходів для припинення корупції у вищих ешелонах влади.
  3. Відмовитися від каральної податкової політики. Перевіряти тільки тих, хто має явні ознаки ухиляння від сплати податків.
  4. Впровадити систему особистої відповідальності чиновників контролюючих органів за обґрунтованість і законність перевірок бізнесу.
  5. Розширити права громадянського суспільства в боротьбі з корупцією.

Економічна свобода та інвестиційний клімат

«Сильна Україна» буде домагатися застосування законодавчих та інших заходів, спрямованих на зростання економічної свободи та поліпшення інвестиційного клімату:

  1. Зниження кількості податків і спрощення їх адміністрування.
  2. Приведення кількості дозволів і ліцензій до розумно необхідного мінімуму.
  3. Запуск цільових програм державних гарантій під кредити для малого та середнього бізнесу в обсязі до 1% ВВП.
  4. Впровадження п’ятирічного мораторію на податкові перевірки малого і середнього бізнесу з річним оборотом до 10 млн грн.
  5. Зниження єдиного соціального внеску до середньоєвропейського рівня (не більше 20%).
  1. СОЦІАЛЬНИЙ ПОРЯТУНОК ТА БОРОТЬБА З БЕЗРОБІТТЯМ

«Сильна Україна» вважає, що держава не повинна ухилятися від своїх соціальних зобов’язань перед громадянами, прикриваючись війною. Необхідно ухвалити терміновий план соціального порятунку, який дозволить повернути соціальні стандарти на колишній рівень.

Відновити соціальні стандарти

  1. Зупинити падіння гривні з допомогою активної регуляторної політики Національного банку та урядових реформ.
  2. Переглядати прожитковий мінімум, розміри мінімальних зарплат і пенсій щонайменше 4 рази на рік. Пенсії та допомоги мають підвищуватися пропорційно зростанню цін.
  3. Заборонити практику зниження заробітних плат і відправки працівників бюджетної сфери і держслужбовців у неоплачувані відпустки.
  4. Повернутися до надання найбільш соціально незахищеним молодим сім’ям державної щомісячної допомоги по догляду за дитиною.
  5. Відновити інститут державних соціальних працівників для надання допомоги соціально незахищеним громадянам.
  6. Повернути підвищений контроль держави за формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги.
  7. Встановити, що розмір і механізм індексації доходів громадян повинен передбачатися виключно законом, а не рішеннями уряду.

Зупинити зростання безробіття

  1. Забезпечити терміновими державними замовленнями українські промислові підприємства.
  2. Розпочати створення професійної армії, що також сприятиме працевлаштуванню громадян.
  3. Відкрити державну програму з пільгового кредитування та підтримки малого та середнього бізнесу.
  4. Посилити Закон про зайнятість спеціальними заходами для підтримки підприємств, які створюють робочі місця в період кризи.

Ми прагнемо об’єднати навколо цієї платформи всі здорові сили суспільства, мобілізувати державу і громадян на проведення необхідних реформ, які приведуть країну до громадянської згоди і економічного процвітання.

МИ ВІРИМО В СИЛУ УКРАЇНИ!