Предвыборная программа Интернет партии Украины
Передвиборна програма Політичної партії «Інтернет партія України»
Програма партії спрямована на досягнення мети – розбудови України як сучасної європейської держави, поширення та впровадження сучасних засобів для спрощення, пришвидшення та відкритості процесів, пов’язаних з функціонуванням державних і громадських інститутів, стимулювання й підтримка активних категорій населення, створення сприятливих умов для реалізації особистості, захист інтересів громадян на всіх рівнях державної влади.
Ціль Інтернет партії України – створити простий, ефективний та прозорий механізм державного управління. Сформувати результативні та якісні процеси надання соціально значимих державних послуг.
Інтернет партія України пропонує українському суспільству шлях випереджального розвитку нашої держави.
- У політичній сфері:
— «Влада під контролем» — механізм, який передбачає відкриту і доступну інформацію про голосування народними обранцями , яка буде автоматично публікуватися у всесвітній глобальній мережі Інтернет, а так само встановити Веб спостереження в реальному часі за подіями в залі Верховної Ради, і повсюдно в кабінетах всіх чиновників усіх міністерств. Завдання цього проекту — виключення будь-якої можливості для зловживань та корупції.
— «Діалог» — повернення до мажоритарної виборчої системи та запровадження обов’язкової щоквартальної он-лайн-конференції, де делегат представницького органу буде зобов’язаний відзвітувати перед своїм електоратом.
— Впровадження проекту «електронний перепис населення».
— Впровадження системи електронного голосування в Україні.
— Створення ІТ-панелі — безкоштовний інструмент для ще більшої прозорості роботи уряду.
— Запуск проекту моніторингу державних витрат на основі відкритих даних.
- У фінансовій, економічній та діловій сфері:
— «Онлайн-бюджет» — загальнодоступний для громадян України Інтернет ресурс, на якому будуть оприлюднені всі фінансові переміщення, що здійснюються нашим урядом, аж до того, що кожен платник податків зможе дізнатися на що конкретно були спрямовані надані їм кошти.
— Впровадити єдину систему електронного документообігу.
— Впровадження проекту — Електронні рахунки-фактури. Головною перевагою використання електронної рахунок-фактури є відсутність необхідності дублювання документа на папері при прийнятті відповідної законодавчої бази. Використання даної електронної системи дозволить підприємствам суттєво скоротити часові витрати на обмін рахунками-фактурами, а також заощадити гроші і сили працівників.
— «Е-ліцензування» — проект, який в основному призначений для суб’єктів підприємництва. Це спрощення процедур отримання підприємствами різного роду дозвільних документів для провадження певних видів діяльності. Е-ліцензування дає можливість людині, яка подає заявку на отримання ліцензії, відслідковувати всю процедуру її розгляду. При цьому повністю виключається контакт між особою, яка розглядає заявку, і тим, хто її подає. Він має величезну ефективність у сфері боротьби з корупцією.
— Створення інформаційної системи «Електронні державні закупівлі». Відтепер підприємець, не виходячи з офісу, може брати участь в тендерах.
— Ввести в постійну експлуатацію державні бази даних фізичних і юридичних осіб,з’єднані по всій країні в єдині реєстри.
— Запуск соціальної мережі для українських НКО (не комерційних організацій).
— Запуск проекту краудфандінг або інвестиції від великого числа людей. Зараз тренд — мікрофінансування від великої кількості користувачів, які фактично дотують проект. Як це працює: якщо подобається проект, ви перераховуєте на нього гроші за допомогою смс, он-лайн платіжних систем і т.д.
— Створення проекту «Громадянські проекти в мережі». У всіх країнах світу активно використовують систему opendata та громадянської активності, щоб сама аудиторія створювала проекти, на які не доведеться витрачати величезні гроші.
— Відкрити Інтернет-портал, на якому компанії зможуть скаржитися на бар’єри, що встановлюються місцевими владами , і обговорювати з ними варіанти вирішення проблем.
— Створення інтернет-порталу, який буде присвячений економічному та суспільному життю України. Мета: вести обговорення проблем модернізації в столиці та регіонах країни.
- У правовій сфері:
— Запустити проект «Єдина нотаріальна інформаційна система« е-нотаріат »,завдання якої забезпечити своєчасну і достовірну звітність про нотаріальні дії, ефективну роботу нотаріусів та їх взаємодія з урядом. Населенню в свою чергу надаються якісні, правові нотаріальні послуги.
— Впровадження системи Електронного цифрового підпису. Мета — забезпечення легітимності електронного документообігу, платіжних транзакцій, стимулювання розвитку електронних державних закупівель.
- У сфері освіти:
— Проведення реформ, які переведуть всі державні освітні установи на повністю бюджетне фінансування. Інтернет партія України (ІПУ) виступає проти комерціалізації вищої та середньої навчання. Причина — в Україні створюються передумови для фактичного поділу освіти на «елітне» і «звичайне». Бюджети суб’єктів країни не в змозі осилити здійснення подібних перетворень, а доступ до «додаткового утворення» отримають тільки ті діти, батьки яких «доплатять». Комерціалізація бюджетної сфери зробить її послуги недоступними для значної частини незаможного в цілому населення України. Молоді реформатори ІП передбачають, що дана проблема може привести до розшарування суспільства, що може спричинити за собою негативні наслідки. Мета реформ ІП: держава фінансує діяльність освітніх установ, чиї послуги для громадян — абсолютно безкоштовні.
— Проведення повної комп’ютеризації шкіл і держустанов. Мета: комп’ютерні технології стануть повсякденним інструментом навчального процесу в школах країни. Комп’ютери повинні бути практично в кожному класі державних шкіл. Однак учні, як правило, працюють в Інтернеті на комп’ютерах, встановлених в шкільній бібліотеці або ж єдиному класі з інформатики. Учні повинні забути про таке поняття, як черга на отримання комп’ютерного часу, і мати можливість в будь-який час і термін скористатися Інтернетом і базовими програмами. Тому, абсолютна комп’ютеризація державних освітніх закладів є для Інтернет партії України одним з основних завдань.
— Створення унікального інтернет-порталу для громадян і бізнесменів «Безкоштовне вивчення іноземних мов» (навчальні відеофільми з титрами он-лайн, тести на «виживання» в іноземній середовищі, мультимедійні уроки, корисна лексика для роботи і дозвілля, кризова термінологія, шаблонні і популярні фрази, мову іноземних новин та багато інших ефективних програм по вивченню більш 30-ти іноземних мов).
— Створення проекту «Електронний Щоденник в Україні». В «школах майбутнього» будуть застосовувати технології, зрозумілі дітям, що народилися в століття інфотелекомунікацій. Школярі почнуть отримувати відмітки в електронні щоденники, а вчителі вести віртуальний класний журнал. Батьки зможуть через Інтернет дізнаватися про успішність дитини і перевіряти, чи був він взагалі в школі.
— Створення державної он-лайн бібліотеки.
- У сфері соціально-значущих послуг:
— Впровадження системи «Держпослуга он-лайн» , заснована на світових зразках — сайти, що надають державні послуги :оформлення документів, отримання інформації он-лайн . Від електронної реєстратури до запису в РАЦС, дитячий садок, реєстрації права власності, держпослуг в сфері транспорту, ЖКГ, охорони здоров’я і т.п.
Голова Партії Вейдер Д.В.