Предвыборная программа «Блок Петра Порошенко»

Предвыборная программа «Блок Петра Порошенко»

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»

Жити по-новому!

Євромайдан повстав, коли тодішня влада в останній момент відмовилася підписати Угоду про асоціацію України з ЄС, але то був лише привід. Основна ж причина у тому, що в народу урвався терпець. На площі й вулиці вийшли люди, які не хочуть і далі жити так, як жили досі. Докорінних змін вимагають як країна в цілому, так і кожний громадянин зокрема. Але ми не зможемо змінити Україну, якщо не змінимося самі, не змінимо свого ставлення до власного життя і до життя держави. У тому, що країна в такій кризі — є частка відповідальності кожного. Настав час дати чітку відповідь, що значить для нас «жити по-новому»?

Жити вільно!

Ми, українці, хочемо бути вільними. Тому будь-які спроби поневолення, зовнішнього чи внутрішнього, отримують від нас гідну відсіч, що доведено Майданом та боротьбою проти російської агресії.

Свобода народу залежить від способу, у який він взаємодіє із владою. Маємо створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю за діями влади. Елементом такого контролю є можливість для громадян отримувати вичерпну інформацію про рішення державних органів та органів місцевого самоврядування. Такими ж відкритими мають бути кадрова політика і діяльність кожного чиновника та високопосадовця, його статки й доходи, а також витрати держслужбовців та їхніх сімей.

Для того, щоб все це забезпечити, потрібна низка змін у політичній системі.

По-перше, необхідне збереження і подальше вдосконалення відновленої парламентсько-президентської форми правління, за якої Уряд формується парламентською коаліцією. При цьому партія відстоює необхідність реформування виборчого законодавства з метою переходу до обрання парламенту за відкритими партійними списками.

По-друге, необхідно забезпечити повне перезавантаження влади. Виборні органи влади та місцевого самоврядування, які втратили довіру людей,мають бути дочаснопереобрані. Принцип політичної відповідальності за втрату довіри виборців повинен стати фундаментальним для української демократії.

По-третє, має відбутися децентралізація влади. Громади на місцях повинні отримати більше прав і коштів на реалізацію повноважень. Виконавча влада в областях належатиме не призначеним згори «губернаторам», а виконкомам, сформованим облрадами, обраними людьми.

Жити вільно – значить і вільно користуватися рідною мовою. При обов’язковому збереженні та зміцненні єдиного гуманітарного українського простору, в мовно-культурній сфері, в освіті, в політиці історичної пам’яті обов’язково буде враховуватися специфіка кожного регіону. Партія виступає за неухильне дотримання прав усіх національних меншин, при якому Україна залишиться унітарною, соборною державою. Особлива увага має приділятися захисту українців Криму та кримських татар як корінного народу Криму.

Структура власності ЗМІ має стати прозорою, а конкурентне середовище в цій сфері – посиленим. Створення суспільного телебачення є на порядку денному як невідкладне питання.

У сфері зовнішньої політики пріоритетом для партії є повноцінне членство України в Європейському Союзі, щоб жити в «сім’ї вольній, новій». Шлях до ЄС для нас – це інструмент, стимул змінити країну і запровадити в ній європейські стандарти життя.

Жити в достатку!

Бідній людині важко бути незалежною. Тому будувати демократію означає творити суспільство заможних людей.

Україна має все необхідне, щоб забезпечити добробут свого народу. Ми вміємо і хочемо жити власною працею, здатні бути творчими та інноваційними, вчимося не бути заздрісними і щиро радіти успіху сусіда чи колеги. Але ми втрачаємо можливості й досі пасемо задніх. Партія виступає за впровадження реальної конкурентної економічної моделі в Україні. Економіка вільного ринку, вимагає ділової ініціативи, наполегливої праці і постійного самовдосконалення. В такій меритократичній системі найрозумніші, найпрацьовитіші і найенергійніші досягають найбільшого особистого успіху, який служить усьому суспільству.

Маємо чесно заявити, що високі стандарти життя стануть реальністю лише після проведення ряду необхідних реформ, відродження економіки та як результат наполегливої праці. У той же час, держава зобов’язана невідкладно забезпечити належний соціальний захист найбідніших громадян.

Реформа правоохоронної системи (судів, міліції, СБУ, прокуратури) створить передумови для позитивних змін, в тому числі й в економіці. Тільки незалежний суд може забезпечити захист прав та свобод і недоторканість власності, що є важливою умовою для притоку внутрішніх і зовнішніх інвестицій.

Антимонопольний комітет має стати ключовим економічним регулятором. Поле його діяльності – від запобігання монополізму і картельним змовам у великому бізнесі до гарантій чесної конкуренції малому підприємництву. Це, зокрема, стосується житлово-комунальної сфери, де внаслідок монополізму споживачі не отримують належної якості послуг.

Необхідно ліквідувати «корупційний податок» на економіку. Соціально відповідальний бізнес має платити податки до бюджету, а не хабарі окремим чиновникам. Для цього кількість податків слід скоротити, їхні ставки — зменшити, а шляхи уникнення сплати податків через офшори — перекрити.

Необхідно утвердити систему спрощеного оподаткування для малого та середнього бізнесу. Створити власну справу, взяти відповідальність на себе – це теж жити по-новому.

Держава має забезпечити доступ українській продукції на світові ринки. Аграрна галузь може стати конкурентною перевагою української економіки. Особливу увагу партія приділяє розвитку в Україні наукоємих технологій, як найбільш перспективного напрямку розвитку інноваційної економіки.

Жити чесно!

В Україні мають взяти гору принципи правової держави та справедливості. Ці принципи вимагають наявності прозорої і несуперечливої законодавчої бази, доступного, справедливого, неупередженого і змагального судочинства, невідворотності покарання за злочин,  гарантій дотримання основних прав особи, обмеження втручання держави в приватне і громадське життя.

Пріоритетними завданнями на цьому шляху сьогодні є:

Антикорупційна люстрація судових, правоохоронних, податкових і митних органів.

Встановлення публічного контролю за призначенням і діяльністю суддів і створення системи їхнього автономного функціонування, незалежного від законодавчої та виконавчої гілок влади.

Формування професійного корпусу державних службовців, їх соціальний захист та посилення відповідальності.

Утвердження загальної нетерпимості до корупції. Усвідомлення, що пропонувати та давати хабар так само аморально, як його вимагати та брати.

Жити безпечно!

Найефективніший захист від зовнішньої агресії – патріотичне об’єднання народу в боротьбі проти окупантів. Не допустимо розбрату в суспільстві і протистояння на ґрунті мови, ідеології, релігії. Спільно захистимо кожне село і місто, кожну родину від агресії ворога.

Пріоритетом є політична та дипломатична боротьба за повернення тимчасово окупованого Криму і збереження територіальної цілісності України.

Досвід останніх місяців свідчать: Україна сама мусить забезпечити свою оборону. Необхідне істотне збільшення витрат на модернізацію та посилення Збройних Сил та інших структур, які забезпечують захист країни від зовнішньої агресії. Часи невиправданого пацифізму минули. Зміцнення обороноздатності країни має стати загальнонаціональною справою, ділом всіх і кожного. Наш ВПК здатний задовольнити більшість потреб армії і дати поштовх реіндустріалізації – відродженню промислового потенціалу України на рівні високих технологій.

Голова ПАРТІЇ
«БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
Ю. ЛУЦЕНКО