Предвыборная программа Политической партии Всеукраинское объединение «Батькивщина»

ПЕРЕДВИБОРЧА ПРОГРАМА «ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ`ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА»

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!

Незалежність України опинилася під прямою загрозою воєнної агресії Російської Федерації. На Донбасі вже давно йде не антитерористична операція, а справжня війна.

Щоб зупинити агресора, ми повинні стати набагато сильнішими і рішучими. Будь-які переговори про мир можуть вестися тільки з позиції збереження територіальної цілісності, суверенітету України, європейської та євроатлантичної інтеграції. Перемогу, як і мир, не виторговують, а здобувають!

Наша мета – відновити справедливість, збудувати потужну армію, провести люстрацію і повне перезавантаження країни, зупинити безлад в економіці, дати бій корупції. Ми не маємо права поступитися жодною п’яддю землі. Не за це гинули наші герої.

Український народ має все, щоб перемагати — ми це довели Революцією Гідності!

ПЕРЕМОГА І ВСТАНОВЛЕННЯ МИРУ

Сьогодні є два виходи: або перемога, або ганебна капітуляція перед агресором. Наш шлях до встановлення миру – це проведення переговорів з позиції сили.

Необхідно:

Повернутися до «женевського» формату переговорів з Росією. Скасувати Путінські закони, які передають РФ частину території Донбасу та амністують терористів.

Організувати Ставку Верховного Головнокомандувача, через яку Президент здійснюватиме все керівництво обороною держави.

Очистити армію від зрадників, замінити некомпетентних генералів.

Надати бійцям АТО статус учасників бойових дій, достойні зарплати й пільги, зняти бюрократичні перешкоди в діяльності волонтерів.

Запровадити власні санкції проти Росії, добитися її визнання країною-агресором і спонсором тероризму, ДНР, ЛНР – терористичними організаціями.

Запустити програму з повернення Криму, змусити Росію компенсувати збитки від окупації АР Крим та частини Донбасу в міжнародних судах.

Сприяти поверненню переселенців і відбудові зруйнованих міст. Сформувати нові правоохоронні й судові органи на звільнених територіях.

НАТО – ОДИН ЗА ВСІХ, ВСІ ЗА ОДНОГО

НАТО – це система колективної безпеки, демократія, успішні реформи та збільшення інвестицій. Це свобода і мир для громадян, надійний захист від зазіхань Кремля. Наша мета — вступ України до НАТО.

Ми зобов’язані:

Провести Всеукраїнський референдум щодо вступу до НАТО у день дострокових парламентських виборів – 26 жовтня 2014 р.

Ухвалити закон про чіткий план та графік реформ для перетворення України на потенційного члена Альянсу. Покласти контроль за його виконанням на громадськість.

Відродити Збройні Сили України та забезпечити їх переоснащення на базі вітчизняного ВПК згідно стандартів НАТО.

ЛЮСТРАЦІЯ ТА ПЕРЕМОГА НАД КОРУПЦІЄЮ

Неможливо перемогти корупцію, коли її здійснює той, хто покликаний боротися з нею. А якщо не відбудеться люстрація, прогресивні закони та ініціативи будуть блокуватися в Уряді та Верховній Раді.

Необхідно:

Ухвалити закон про люстрацію та створити незалежну Державну люстраційну комісію.

Заборонити займати державні посади тим керівникам і депутатам, які працювали на режим Януковича, голосували за диктаторські закони 16 січня, були запідозрені в корупції.

Істотно скоротити чисельність працівників держорганів. Ті, хто залишиться, пройдуть переатестацію, а їхні зарплати буде збільшено.

Ухвалити закон про проведення виборів до Верховної Ради за пропорційною системою з відкритими списками.

Створити незалежне Антикорупційне бюро з правом на провокацію хабара та перевірку на детекторі брехні.

Зобов’язати чиновників та депутатів декларувати не лише доходи, але й витрати. Їх податкові декларації викладати в Інтернет.

Привести законодавство у сфері діяльності судів, прокуратури, СБУ, міліції, держслужби до стандартів і антикорупційних вимог ЄС.

Запровадити максимально жорстку кримінальну відповідальність за корупцію та хабарництво.

Ухвалити закон, за яким кожен чиновник та його родина будуть зобов’язані довести легальність походження свого майна. Той, хто не пройде перевірку, буде звільнений, а майно — конфісковано.

Заборонити призначати на державні посади тих, хто попередньо не позбувся власного бізнесу.

Прийняти закон про парламентську опозицію з правом призначати керівника Рахункової палати для контролю за бюджетними витратами.

Запровадити механізм приватного обвинувачення, коли громадяни мають право вести запис свого спілкування з чиновниками та звертатися напряму до суду для притягнення їх до відповідальності за зловживання.

Відкрити мережу «універсамів адмінпослуг», щоб громадянин в одному місці, без черг та хабарів, міг отримати повний пакет послуг від держави.

ЧЕСНЕ ПРАВОСУДДЯ

Ані люстрація, ані боротьба з корупцією не досягнуть мети, якщо суди залишатимуться «кишеньковими». Слід повернути довіру громадян до суддів, змусити їх чесно працювати.

Потрібно:

Провести люстрацію суддів, причетних до порушень прав людини, ухвалення неправосудних рішень, політичних переслідувань, корупції. Для цього сформувати кваліфікаційно-дисциплінарні комісії за участю громадянського суспільства і покласти на них контроль за діяльністю судів.

Сформувати суди присяжних. Створити рівні можливості для захисту своїх прав через суд для всіх громадян. Судді місцевих судів будуть обиратися народом.

Провести реформу пенітенціарної системи, яка давно перетворилася з виправної на систему тортур над особистістю.

НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ І ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

Кремль прагне зробити все, щоб Україна не стала успішною, демократичною і європейською державою. Щоб захистити країну від нової узурпації влади, необхідно розширити права громадянського суспільства та місцевого самоврядування.

Ми зобов’язані:

Передбачити законом створення при кожному відомстві незалежної громадської ради з правом блокуючого голосу.

Скасувати недоторканість президента, парламентарів і суддів. Запустити механізм відкликання народного депутата України.

Прийняти закони про імпічмент президента та прозорість фінансування партій.

Забезпечити відкритість та підзвітність влади громадянам через систему електронного уряду.

Провести реформу місцевого самоврядування, розширивши його права та фінансову самостійність згідно Європейської хартії місцевого самоврядування.

Ліквідувати місцеві державні адміністрації, надавши право обласним та районним радам формувати свої виконкоми.

ВІЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

Розвиток середнього класу має стати локомотивом економічного відродження України та розбудови демократії. Лише незалежні люди здатні протистояти корупції та авторитаризму. Водночас великий бізнес має стати соціально відповідальним перед громадянами та довкіллям.

Необхідно:

Спростити процедуру сплати та зменшити кількість існуючих податків і зборів – їх має залишитися не більше шести. Знизити розмір єдиного соціального внеску до 15%.

Радикально скоротити кількість ліцензій та контролюючих органів.

Запровадити інститут бізнес-омбудсмена, заборонити «маски-шоу» та необґрунтовані перевірки малого та середнього бізнесу.

Залишити сільськогосподарську землю в державній власності та відновити безкоштовну видачу земельних актів. Громадяни зможуть продавати паї державі за вигідною ціною.

Унеможливити надмірну концентрацію земель в одних руках, що може призвести до фактичного закріпачення селян.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР

Українці вибороли своє право на європейське майбутнє під час Майдану і сьогодні зі зброєю в руках його захищають. Наша мета незмінна – Україна має стати невід’ємною частиною об’єднаної Європи.

Ми прагнемо:

Ратифікувати та негайно ввести в дію Угоду про Асоціацію з ЄС. Без відстрочок та перенесень.

Посилити співробітництво з ЄС у сфері Спільної політики безпеки і оборони.

Запровадити державні гранти для молоді на отримання вищої освіти та стажування в Європі.

Завершити всі процедури для запровадження безвізового режиму з країнами ЄС.

Домогтися повноправного членства України в Європейському Союзі.

***

Партія «Батьківщина» зможе повернути Україні мир. Ми будемо стояти пліч-о-пліч з усіма, хто прагне захистити нашу державу та запустити справжні реформи.

Наш вибір – перемога!